« Wróć

Bezpieczne baseny

Woda w Kaliskim Parku Wodnym osiąga doskonałe wyniki w badaniach laboratoryjnych. Obiekt spełnia standardy bezpieczeństwa obiektu przeznaczonego dla najmłodszych pływaków czego potwierdzeniem jest Certyfikat Basenu Przyjaznego Maluchom. Dzięki ciągłemu monitoringowi jakości wody zapewniamy naszym klientom poczucie komfortu i bezpieczeństwa pływania.

Parametry wody są systematycznie badane przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną. Uzyskana za każdym razem akredytacja jest potwierdzeniem najlepszej jakości wody w basenach Kaliskiego Parku Wodnego.

Podstawą działania każdego parku wodnego jest system uzdatniania wody basenowej, dzięki któremu regulowana jest temperatura, poziom współczynnika pH, a przede wszystkim czystość wody. Technologię uzdatniania wody basenowej zaprojektowano w obiegu zamkniętym. Proces uzdatniania obejmuje następujące etapy: koagulację, filtrację, podgrzewanie, korektę odczynu i dezynfekcję podchlorynem sodu. W budynku w części pomieszczeń technologicznych znajduje się stacja elektrolizy, w której pozyskuje się podchloryn sodu o stężeniu 3,5%. Dzięki temu, że sami pozyskujemy podchloryn sodu, nasi klienci mają pewność, że woda w Kalskim Parku Wodnym jest bezpieczna.

Kaliski Park Wodny spełnia standardy bezpieczeństwa obiektu przeznaczonego dla najmłodszych pływaków i otrzymał Certyfikat Basenu Przyjaznego Maluchom.

Uznanie zostało przyznane przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Huggies Little Swimmers. Certyfikat przyznawany jest w ramach ogólnopolskiego programu „Pływajcie Zdrowo – resztą zajmie się Huggies Little Swimmers”. Otrzymują go baseny, które umożliwiają rodzicom z maluchami na komfortowe korzystanie ze swojej oferty.

 

Zobacz wyniki badań - 2017 r. 

 Roczna ocena jakości wody za okres od 16 czerwca 2016 r. do 16 czerwca 2017 r.

Aktualne wyniki badań 2018 r.

Aktualne wyniki badań 2018 r. -a

Aktualne wyniki badań lipiec 2019 r.

Aktualne wyniki badań sierpień 2019 r.

Aktualne wyniki badań sierpień 2019 r. cd.

Aktualne wyniki badań wody czerwiec 2020 r.

Aktualne wyniki badań wody sierpień 2020 r.

Galeria