« Wróć

Bezpieczne baseny

Woda w Kaliskim Parku Wodnym osiąga doskonałe wyniki w badaniach laboratoryjnych. Obiekt spełnia standardy bezpieczeństwa obiektu przeznaczonego dla najmłodszych pływaków czego potwierdzeniem jest Certyfikat Basenu Przyjaznego Maluchom. Dzięki ciągłemu monitoringowi jakości wody zapewniamy naszym klientom poczucie komfortu i bezpieczeństwa pływania.

Parametry wody są systematycznie badane przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną. Uzyskana za każdym razem akredytacja jest potwierdzeniem najlepszej jakości wody w basenach Kaliskiego Parku Wodnego.

Podstawą działania każdego parku wodnego jest system uzdatniania wody basenowej, dzięki któremu regulowana jest temperatura, poziom współczynnika pH, a przede wszystkim czystość wody. Technologię uzdatniania wody basenowej zaprojektowano w obiegu zamkniętym. Proces uzdatniania obejmuje następujące etapy: koagulację, filtrację, podgrzewanie, korektę odczynu i dezynfekcję podchlorynem sodu. W budynku w części pomieszczeń technologicznych znajduje się stacja elektrolizy, w której pozyskuje się podchloryn sodu o stężeniu 3,5%. Dzięki temu, że sami pozyskujemy podchloryn sodu, nasi klienci mają pewność, że woda w Kalskim Parku Wodnym jest bezpieczna.

Kaliski Park Wodny spełnia standardy bezpieczeństwa obiektu przeznaczonego dla najmłodszych pływaków i otrzymał Certyfikat Basenu Przyjaznego Maluchom.

Uznanie zostało przyznane przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Huggies Little Swimmers. Certyfikat przyznawany jest w ramach ogólnopolskiego programu „Pływajcie Zdrowo – resztą zajmie się Huggies Little Swimmers”. Otrzymują go baseny, które umożliwiają rodzicom z maluchami na komfortowe korzystanie ze swojej oferty.

 

Zobacz wyniki badań - 2017 r. 

 Roczna ocena jakości wody za okres od 16 czerwca 2016 r. do 16 czerwca 2017 r.

Aktualne wyniki badań 2018 r.

Aktualne wyniki badań 2018 r. -a

Aktualne wyniki badań lipiec 2019 r.

Aktualne wyniki badań sierpień 2019 r.

Aktualne wyniki badań sierpień 2019 r. cd.

Galeria