« Wróć

Strefa schładzania

Po kąpieli w saunie należy schłodzić organizm. Najważniejsza zasada brzmi :„Schładzanie należy prowadzić zawsze z dala od serca w kierunku serca”. To oznacza, że w pierwszej kolejności chłodzimy stopy, nogi następnie tułów i górną część ciała. Tylko w ten sposób zapewniamy skuteczny transport znacznych ilości krwi ze skóry z powrotem do serca i mózgu.

W naszym saunarium możesz się schłodzić na wiele sposobów. Poprzez wylanie na siebie wiadra z zimną wodą, wejście do basenu z zimną wodą czy wzięcie zimnego prysznica. Wielką przyjemnością jest także ochłodzenie ciała lodem. Dozownik lodu pracuje cały czas i produkuje nieskończone ilości zimnych łusek, którymi najlepiej wysmarować rozgrzane po saunowaniu ciało. Taki zabieg idealnie poprawi krążenie i doskonale ujędrni i wygładzi ciało.

Możemy także regulować ukrwienie w stopach – schładzając lub ogrzewając je w misach, polewając zimną lub ciepłą wodą.

Schłodzony organizm warto rozgrzać przed powrotem do codzienności. Najlepiej rozgrzewanie zacząć od stóp, zanurzając je w ciepłej wodzie w specjalnie do tego przygotowanych misach na stopy. Zanurzenie stóp w ciepłej wodzie nie tylko przywraca im temperaturę, ale i skutecznie odpręża.